Słownik kredytowy

Słownik kredytowy

RRSO

czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania – jest to całkowity koszt kredytu, który ponosi kredytobiorca (konsument).Wyrażana jest ona jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym.

 

Czy wiesz, że 

Często się zdarza, że poszukując kredytu porównujemy oferty kierujemy się RRSO – a nie jest to dobre rozwiązanie i nie wskaże obiektywnie niższej oferty.

STOPA PROCENTOWA


KREDYTOBIORCA

czyli osoba starająca się o kredyt (inną formę finansowania) dla Siebie lub Firmy


KREDYTODAWCA

– instytucja udzielająca finansowania

 

UMOWA KREDYTOWA

Umowa na finansowanie zawierana między kredytodawcą i kredytobiorcą. 

 

UBEZPIECZENIE KREDYTU

Wielu kredytodawców wymaga, aby udzielany przez nich kredyt (np. hipoteczny), a dokładnie to jego spłata – była specjalnie zabezpieczona na wypadek niemożliwości spłaty przez kredytobiorcę. Bo oczywiście zdarzają się wypadki życiowe i sytuacyjne, jak choćby utrata źródła dochodu.

Oczywiście ubezpieczenia różnią się zakresem i cenami, a a każdy kredytodawca ma swoje wytyczne, które wskazuje w umowie kredytowej. 

 

doradca/ekspert KREDYTOWY 

  • profesjonalista zajmujący się wyszukiwaniem i porównywaniem oferowanych na rynku form finansowania. 

doradca/ekspert  HIPOTECZNY

Ekspert zawodowo zajmujący się kredytami hipotecznymi. Posiadając szeroką wiedzę o kredytach hipotecznych i aktualnych ofertach bankowych. Wspiera zarówno osoby prywatne jak i firmy w pozyskiwaniu najkorzystniejszego dla nich kredytu.

W BKR Finance nasz doradca oferuje niezobowiązujące i darmowe konsultacje dla wszystkich, którzy szukają kredytu hipotecznego.